Radiotelefon dwubandowy 144/430 MHz przystosowany do pracy emisją DV w systemie D-STAR, z dotykowym wyświetlaczem oraz wbudowanym odbiornikiem GPS. Intuicyjny interfejs dotykowy zapewnia szybką i sprawną obsługę.

 

Duży wyświetlacz 5,5 cala (320 x 128 pikseli) reaguje idealnie na dotyk, co pozwala na zmianę ustawień, wprowadzenie częstotliwości czy łatwą edycję komórek pamięci. Intuicyjny interfejs dotykowy zapewnia szybką i sprawną obsługę. Duży wyświetlacz 5,5 cala (320 x 128 pikseli) reaguje idealnie na dotyk, co pozwala na zmianę ustawień, wprowadzenie częstotliwości czy łatwą edycję komórek pamięci.

ID-5100E może jednocześnie odbierać FM/FM i FM/DV. Mogą być również monitorowane jednocześnie dwa sygnały DV. Możesz sprawdzić aktywność innego przemiennika czy innego kanału nasłuchując głównego przemiennika.

ID-5100E posiada wbudowany w kontroler odbiornik GPS. Możliwe jest wyświetlenie własnej pozycji, kursu i prędkości. Informacje te można wykorzystać wysyłając raport o własnej lokalizacji czy podczas wyszukiwania najbliższego przemiennika.

Funkcja NEAR REPEATER pomaga wyszukać najbliższy przemiennik, nawet gdy jesteś po raz pierwszy na danym terenie. Funkcja ta używa pozycji GPS do analizy współrzędnych wcześniej zapisanych w pamięci radiotelefonu.Aby umożliwić łatwa obsługę dodano do funkcji DR komendy linkowania Reflektorów DPLUS. Do wyboru są komendy linkowanie/rozlinkowanie, echo test, informacja.

Na karcie pamięci SD można przechowywać takie dane jak: wiadomości głosowe, automatyczne odpowiedzi, dziennik łączności, historię zdarzeń, dane GPS. Można również zapisać na niej ustawienia radiotelefonu wraz z danymi komórek pamięci. Ustawienia te można w każdej chwili wgrać do urządzenia.

Opcjonalny zestaw słuchawkowy VS-3 Bluetooth® wraz z opcjonalnym modułem UT-133 zapewnia komunikacje bez użycia rąk, a także zdalne sterowanie ID-5100E za pomocą trzech programowalnych przycisków.