Wielopasmowy transceiver IC-7100 (pierwszy amatorski transceiver wykorzystujący technikę panelu dotykowego). Innowacyjny ekran dotykowy zapewnia szybką i sprawną obsługę oraz łatwą edycję ustawień. 

 

Dla przykładu jeśli chcesz zmienić pasmo, dotknij częstotliwość na wyświetlaczu. Spowoduje to wyświetlenie tabeli z pasmami, pozwalającej na szybki wybór pasma. Dotknięcie dłużej niż 1 s wielofunkcyjnego wskaźnika parametrów urządzenia pozwala szybko zmienić jego format.  Wystarczy dotknąć tryb pracy, filtr, funkcję, itp. Ekran dotykowy reaguje wprowadzając Twoje ustawienia. 

Wprowadzenie częstotliwości, znaku lub edycja pamięci nigdy nie była tak łatwa. Klawiatura wyświetlana na ekranie dotykowym pozwala Ci niewiarygodnie szybko wprowadzać litery i cyfry. Na panelu sterującym znajduje się duży, wielofunkcyjny, matrycowy dotykowy ekran LCD. Niewielkie wymiary modułu sterującego czynią go idealnym do użytku na ograniczonej powierzchni w samochodzie lub stacjonarnie. Duży rezystancyjny wyświetlacz o wymiarach 48.6 × 75.9 można obsługiwać nawet w rękawiczkach.

Unikalna konstrukcja panelu sterowania pozwala na osiągnięcie czystego i głośnego dźwięku z wbudowanego w niego głośnika. W module zainstalowane są gniazda: mikrofonowe, dodatkowego głośnika/słuchawek i klucza CW.

IC-7100 w pełni pokrywa pasma amatorskie HF, 50, 70, 144, 430 MHz umożliwiając pracę w wielu trybach, zapewniając moc nadajnika 100W w pasmach HF/50MHz, 50W na pasmach 70/144MHz i 35W w paśmie 430 MHz. 32-bitowy przetwornik IF DSP zapewnia bogate funkcje cyfrowej obróbki sygnału, w tym: cyfrowy filtr IF, cyfrowe podwójne PBT, cyfrową redukcję szumów, Auto Tune CW, itp. Funkcje te działają na wszystkich pasmach począwszy od KF do VHF/UHF. Cyfrowy sygnał obrabiany jest poprzez funkcję pętli AGC. Informacja o przetworzonym sygnale jest ponownie wprowadzana do AGC, co pozwala na uzyskanie stałego zamierzonego sygnału audio. Stałe czasowe AGC można swobodnie ustawić dla każdego trybu pracy. Możliwe jest ustawienie wartości: low, middle, fast, off.

IC-7100 umożliwia pracę DV D-STAR w trybie przesyłania głosu jak również transmisji danych o niskiej prędkości. Praca w trybie DR sprawia, że obsługa D-STAR staje się prosta, nawet jeśli jesteś początkującym użytkownikiem. Na podstawie danych zewnętrznego odbiornika GPS (nie załączony w zestawie), lub zaprogramowanej pozycji, możliwe jest znalezienie najbliższego przemiennika na podstawie wpisanej bazy danych przemienników.