Jesteśmy grupą aktywnie działających krótkofalowców interesujących się zarówno tradycyjnymi, jak również, a może nawet szczególnie, nowoczesnymi możliwościami łączności amatorskich. Krzewimy tego rodzaju zainteresowania wśród innych radioamatorów, młodzieży i wszystkich sympatyków oraz zainteresowanych naszym hobby.

Dodatkowo naszym celem jest gotowość do praktycznego zastosowania naszego sprzętu w przypadku zagrożeń, klęsk żywiołowych, kataklizmów i wszędzie tam gdzie jest to konieczne.

W kręgu naszych szczególnych zainteresowań jest wykorzystanie sieci APRS 144,800 oraz systemu D-STAR. O szczegółach dowiesz się więcej czytając na naszych stronach specjalnie przygotowane materiały na ten temat.

Bierzemy czynny udział we wszelkiego rodzaju spotkaniach i prezentacjach organizowanych przez krótkofalowców, gdzie staramy się zaprezentować nowoczesne techniki komunikacji i przesyłania danych, przedstawić nowości oraz praktyczne zastosowanie tego typu sprzętu.

Zapraszamy Wszystkich, którzy chcą zobaczyć czym jest krótkofalarstwo, a przede wszystkim poznać znakomitych ludzi.

Klub Łączności Kryzysowej SP6ZWR jest organizatorem corocznego spotkania krótkofalowców z całego kraju i nie tylko. Spotkania odbywają się w pierwszy weekend października w malowniczej Rybnicy Leśnej w schronisku Andrzejówka. Dla konstruktorów, prezenterów oraz sprzedawców udostępniamy miejsca. Dla gości zapewniamy zawsze gorący gulasz lub bigos. Wieczorem jak zawsze dużo śpiewu przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek.