Wielofunkcyjny, łatwy w użyciu radiotelefon cyfrowy na pasma 2m/70cm z wbudowanym odbiornikiem GPS. Następca ID-51E. ID-51E Plus posiada kompaktową obudowę (58 × 105,4 × 26,4 mm) i waży zaledwie 255 g z akumulatorem i anteną.

 W tej smukłej obudowie zawiera się urządzenie o mocy nadajnika 5W w paśmach VHF/UHF, z D-STAR i odbiornikiem GPS. Funkcja Dualwatch pozwala na jednoczesny nasłuch pasm VHF/VHF, UHF/UHF i VHF/UHF*. Ustawienia audio oraz poziom blokady szumów Squelch może być osobno regulowany dla Main Band i Sub Band.

Obsługa trybu D-STAR DV (Digital Smart Technology for Amateur Radio). Tryb DR pozwala na łatwe łączenie się z przemiennikami, a tym samym ułatwia nawiązywanie łączności z korespondetami na całym świecie. Na podstawie pozycji pobranej z wbudowanego odbiornika GPS funkcja wyszukiwania przemienników pozwala na znalezienie najbliższego przemiennika FM lub DV znajdującego się w pamięci radiotelefonu. Aby było to możliwe zapisane w pamięci dane o przemiennikach muszą zawierać pozycje GPS. Broadkastowe stacje AM i FM można słuchać podczas nasłuchu pasm amatorskich. Gdy pojawi się sygnał na tym paśmie stacja radiowa zostanie automatycznie wyciszona. 

Na karcie microSD (max. do 32 GB) możliwy jest zapis pamięci głosowych, autoodpowiedzi DV, pamięci głosowych TX, logu QSO, logu RX, danych GPS. Pamięci kanałów, dane przemienników oraz inne spersonalizowane ustawienia mogą być nagrywane na karcie microSD, a później przywracane do pamięci ID-51E.

Zintegrowany odbiornik GPS zapewnia szybki czas uruchamiania oraz dokładną pozycję. Twoja aktualna pozycja wyświetlana jest na wyświetlaczu, dane odebrane z GPS umożliwiają raportowanie pozycji w trybie DV oraz nadawanie danych D-PRS.

ID-51E PLUS posiada najwyższą klasę wodoodporności IPX7 (1 m głębokości wody do 30 min.). Może on być używany w trudnych warunkach atmosferycznych, podczas pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych, turystyki i podczas sportów górskich.